Product information
| Jauda | 900 W |
|---|---|
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 12000 |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Produkta veids | Elektriskā slīpmašīna |
| Zīmols | Black & Decker |
| Svars | 1.8 kg |
| Vada garums | 2 m |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Noņemams sānu rokturis |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 501987510 |
ELECTRIC ANGLE GRINDER BLACK & DECKER BEG220-QS, 900 W
- Powerful: Powerful 900 W single-hand angle grinder, versatile for rough work, grinding and precision cutting.
- Safety: Zero voltage switch prevents accidental tool start-up after power interruption.
- User-friendly: Easy to use with large area switch, tool-free guard adjustment and simple accessory replacement thanks to spindle lock.
- Work control: Soft start, non-slip body grip and 3-position auxiliary handle for safe and effortless operation
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: ANGLE GRINDER 125MM 900W BEG220-QS