Product information
| Jauda | 750 W |
|---|---|
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 11000 |
| Stiprinājuma vītne | 14 mm/M14 |
| Maksimālais diska diametrs | 125 mm |
| Produkta veids | Elektriskā slīpmašīna |
| Zīmols | Bosch |
| Modelis | GWS 750 - 125 |
| Svars | 1.4 kg |
| Trokšņa līmenis | 102 dB |
| Soma komplektā | Nē |
| Vada garums | 2.4 m |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Aizsardzība pret atkārtotu ieslēgšanos |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502066658 |
Angle grinder GWS 750-125
High cutting and grinding performance in the 750 W category. The corded angle grinder "GWS 750 Professional" delivers high cutting and grinding performance in the 750 W category.
- Small handle size provides better control and easy handling.
- It has a flat gear head that delivers excellent results even in tight spaces.
- Specially designed ventilation slots provide better protection against dust and long service life.
- Can cut and grind metal, tiles and bricks.
- Equipped with protective cover and restart protection.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: ANGLE GRINDER GWS750 0601394001 750W