Product information
| Garums | 60 cm |
|---|---|
| Augstums | 20 cm |
| Platums | 15 cm |
| Produkta veids | Būvniecības bloki |
| Zīmols | Bauroc |
| Modelis | Classic |
| Materiāls | Betons |
| Krāsa | Pelēka krās. |
| Bloka tips | Gāzbetons |
| Ienesīgums, m2/gab | 0.18 |
| Vienības uz paletes | 80 |
| Barcode | 500206473 |
AEROC Classic blocks are classic universal construction blocks. They are used for the construction of both load-bearing and non-load-bearing, internal and external walls of buildings. In external walls, Classic blocks are used together with additional insulation. If necessary, additional finishing can be added (stone; board and other tile finishes).
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
More from Bauroc
Write a review
Write a review for: BAUROC CLASSIC BLOCKS 150X200X600/80