Product information
| Darba platums | 52 cm |
|---|---|
| Darba daļu materiāls | Plastmasa |
| Ar rokturi/kātu | Nē |
| Produkta veids | Lapu grābekļi |
| Zīmols | Fiskars |
| Garums | 511 mm |
| Augstums | 240 mm |
| Krāsa | Melna krās. |
| Sānu restes skaits | 25 |
| Grābekļa tips | Vēdekļa |
| Vienību skaits iepakojumā | 1 |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Svars: 228 g. Garums: 230 mm. Platums: 520 mm. |
| Izcelsmes valsts | Somija |
| Barcode | 501084129 |
The leaf rake is perfect for maintaining large areas in any season. If you want to clear a large lawn of leaves, a good lawn rake is essential. The Fiskars Solid large leaf rake with flexible plastic tines is ideal for yard cleanup. This gardening tool will not disappoint in garden raking tasks. The large rake is designed for working with a wide lawn. The durable and flexible tines, designed with a special geometry, prevent twigs and leaves from getting stuck in the rake.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: LEAF RAKE LAPU L SOLID 135014/1014915