MILLING MACHINE ACUM. DEWALT DCW604N-XJ 18V
Product information
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 16000-25500 |
|---|---|
| Maksimālais frēzēšanas dziļums | 55 mm |
| Frēzēšanas augstuma iestatījums | 0.1 - 55 mm |
| Produkta veids | Akumulatora frēze |
| Zīmols | Dewalt |
| Jauda | 18 V |
| Piestiprināmo instrumentu spraudņa diametrs | 6 - 8 mm |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Komplektā ietilpst: .8 mm uzmava.17 mm uzgriežņu atslēga.Centrēšanas konuss .17 mm virzošā uzmava .Maršrutera korpuss ar padziļinātu pamatni .Fiksētā pamatne .Fiksētā pamatne putekļu nosūcējiem .Fiksētā pamatne putekļu nosūcējiem .Iegremdējamā pamatne putekļu nosūcējiem .Paralēlais žogs ar virzošajiem stieņiem (padziļināta pamatne) .Galvenais paralēlais žogs (fiksētā pamatne). |
| Izcelsmes valsts | Meksika |
| Barcode | 502089018 |
Dewalt DCW604N-XJ cordless milling machine
Cordless milling machine DCW600 with brushless motor that provides longer working time and productivity, and is compatible with all 18 V XR batteries. With variable speed control and precise height adjustment to adapt to various tasks. Built-in dual LED lights in the aluminum housing help illuminate the material being processed and provide excellent visibility.
- Compact, lightweight design that increases ease of use and comfort
- Spindle lock allows quick and easy accessory changes
- Precisely adjustable rod built into the base, designed for precise depth adjustment
- "Soft start" activation reduces tool movement during startup and increases user control
- Electronic brake for additional control and safety
- Variable speed controller that allows you to set the optimal cutting speed for different materials
Included:
8 mm collet
17 mm wrench
Centering cone
17 mm guide collet
Router body with built-in base
Fixed base
Dust collection fixed base
Dust collection plunge base
Parallel fence with guide rods (built-in base)
Main parallel fence (fixed base)
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MILLING MACHINE ACUM. DEWALT DCW604N-XJ 18V
