Product information
| Jauda | 250 W |
|---|---|
| Apgriezienu skaits tukšgaitā | 14000-22000 |
| Kustības amplitūdas leņķis uz vienu pusi | 1.5 ° |
| Trokšņa līmenis | 102 dB |
| Produkta veids | Daudzfunkcionāli instrumenti |
| Zīmols | Skil |
| Modelis | 1475AA |
| Svars | 1.4 kg |
| Regulējams rotācijas ātrums | Jā |
| Vada garums | 3 m |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502571304 |
SKIL 1475 AA Multifunctional Tool
"SKIL 1475 Multi-Tasker" is a highly versatile tool with a 250 W motor. By changing the accessories included in the set, you can use this universal tool for various hobby tasks, such as sanding, cutting, sharpening and scraping. The multifunctional tool is compatible with easily available "Starlock" and "OIS" accessories, so you will always find the right accessory for your job. Using the variable speed function, you can adjust the work speed according to the task being performed. This tool kit includes two saw blades, adhesive ("Velcro") sanding base, 6 sanding papers and a dust extractor adapter for connecting a dust extractor when sanding.
- 3 meter long cable provides optimal freedom of movement during work
- Ergonomic design and soft grip handle ensure optimal comfort and control
- Powerful 250 W motor will help you get the job done faster
- Can connect a pump to maintain cleanliness during sanding
- The multifunctional tool is suitable for various tasks, especially convenient for performing fine and careful work
- Universal "OIS" accessory system allows you to use a wide range of different accessories
- Can be used with both "Starlock" and "OIS" accessories
- Sanding, cutting and many other tasks with one tool
- Integrated key holder
- Smoothly adjustable variable speed control element
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: MULTIFUNCTIONAL TOOL SKIL 1475AA