Product information
| Garums | 1270 mm |
|---|---|
| Darbības zonas platums | 230 mm |
| Darba daļu materiāls | Tērauds |
| Ar rokturi/kātu | Jā |
| Rakšanas mērķis | Universāls |
| Produkta veids | Liekšķēre |
| Zīmols | Fiskars |
| Darbības zonas garums | 320 mm |
| Svars | 2.15 kg |
| Krāsa | Melna krās., Oranža krās. |
| Kāta materiāls | Alumīnijs |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Papildus informācija | Kopējais garums: 1270 mm |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Barcode | 502509652 |
Fiskars Solid™ series universal tools are durable, functional and reliable. When moving sand, soil, gravel or building materials, a proper shovel is needed. This tool with its rigid construction and large shovel blade will make shoveling much easier. A shovel with a large and visible orange plastic D-shaped handle and a long steel shaft will not let you down in garden work. Suitable for moving sand, gravel and other heavy materials. Length: 127cm.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SOLID SHOVEL 23CM 1066718