Product information
| Jauda | 800 W |
|---|---|
| Maksimālais ātrums minūtē | 2915 rpm |
| Maksimālais diska diametrs | 200 mm |
| Maksimālais apstrādājamo detaļu garums | 850 mm |
| Maksimālais apstrādājamo detaļu platums | 600 mm |
| Produkta veids | Flīžu griešanas mašīna |
| Zīmols | Rubi |
| Modelis | DU-200 EVO 850 |
| Garums | 1360 mm |
| Platums | 390 mm |
| Augstums | 1020 mm |
| Svars | 27.2 kg |
| Spriegums | 230 V |
| Diska cauruma diametrs | 25.4 mm |
| Griešanas dziļums 45° leņķī | 35 mm |
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 35 mm |
| Ratiņu rokturis | Jā |
| Piemērots griešanai | Slapjš |
| Ūdens tvertnes tilpums | 8 l |
| Ar riteņiem | Jā |
| Salokāms | Jā |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Izcelsmes valsts | Spānija |
| Barcode | 502125942 |
TILE CUTTING MACHINE RUBI DU-200 EVO 850, 800 W
-
Built-in folding legs. Very easy to attach.
-
With wheels and a handle for easier transport and movement.
-
Two-material handle for better ergonomics.
-
External water tank, easy to use and clean.
-
For cutting ceramic tiles, ideally suited for floor and wall tiles.
-
Motor unit mounted on sliding bearings and foldable for angled cuts.
-
With side brake for repeated cuts and adjustable square from 0 to 45°.
-
Direct drive motor with thermal protection and reinforced chassis.
-
Corrugated pipe for protection of the power cable and water pipe.
-
Includes cable and Ø200 mm diamond blade CEV-PRO.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: TILE CUTTER DU-200 EVO 850 WITH LEGS