Product information
| Garums | 140 mm |
|---|---|
| Platums | 40 mm |
| Augstums | 40 mm |
| Vārsts | Jā |
| Produkta veids | Regulēšanas vārsti |
| Zīmols | Kärcher |
| Materiāls | Plastmasa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Ūdens plūsmas regulēšanas vārsts |
| Barcode | 501729495 |
Reliable hose connections, hose fittings, and hoses are the foundation of effective watering systems. This is why Kärcher offers a complete set of accessories for connecting, disconnecting, and repairing watering systems. For example, the Kärcher control valve is an ideal solution that helps regulate water flow from 0 to maximum level. The ergonomic design ensures comfortable use. The control valve can be installed between the hose and the sprayer or, using a two-way connection, for connecting two hoses. The Kärcher control valve is compatible with all Click systems and all common hose diameters.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: UNIVERSAL CONTROL CONNECTION