Product information
| Garums | 1830 mm |
|---|---|
| Platums | 225 mm |
| Biezums | 6.5 mm |
| Pretestības klase | 33 |
| Krāsa | Brūna krās. |
| Produkta veids | Vinila grīdas segumi |
| Zīmols | Domoletti |
| Kolekcija | Premium Prolonged |
| Daudzums iepakojumā, m2 | 1.647 |
| Vienību skaits iepakojumā | 4 |
| Augšējā slāņa biezums | 0.5 mm |
| Grīdas seguma veids | Bīdāms/slīdošs |
| Savienojuma sistēma | „Click“ |
| Krāsas nosaukums | Ozola krās., Vara krās. |
| Seguma raksts | Dēļu imitācija, 1 josla |
| Pārklājuma pamatne | SPC |
| Sliede | Ar 4 malām mini |
| Integrēts apakšklājs | Jā |
| Apakšslāņa tips | XPS apakšklājs |
| Apakšslāņa biezums | 1.5 mm |
| Piemērots apsildāmajām grīdām | Jā |
| Piemērots vannas istabai | Jā |
| Piemērots sabiedriskajām un komerciālajām telpām | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502566892 |
Imagine walking on a wooden surface – inspired by nature's motifs, designed using the latest technology – DOMOLETTI vinyl flooring. Vinyl flooring is the result of progressive technological solutions that is an excellent alternative to ceramic tiles, laminate and even wooden floors. These floors stand out for their durability and resistance. Unlike laminate, vinyl flooring is 100% moisture resistant, provides good sound insulation and is characterized by good thermal resistance. Vinyl floors are easy to maintain, with the "Easy Click" system they are installed quickly and simply. Durability, pressure resistance and improved wood pattern embossing technology will ensure longevity and a gentle touch of nature in your home.
- Scratch resistance
- Sound insulation
- Pressure resistance
- UV resistance
- Good thermal resistance properties
- Self-healing coating
- Impact resistance
- Durability
- Environmentally friendly mat
- Resistance to large temperature changes
- "CLICK" protection
The basis of this flooring is stone plastic composite (SPC), which gives the floor special resistance to impacts and scratches. This type of vinyl flooring is most suitable for heavily used residential spaces, such as hallways, kitchens or living rooms. Unaffected by time, vinyl flooring is characterized by strong UV resistance, large temperature changes and simple "Easy Click" system installation.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: VINYL FLOORING SPC 33CL 6.5MMWR354401