Product information
| Garums | 1220 mm |
|---|---|
| Platums | 225 mm |
| Biezums | 5.5 mm |
| Pretestības klase | 33 |
| Krāsa | Brūna krās. |
| Produkta veids | Vinila grīdas segumi |
| Zīmols | Domoletti |
| Kolekcija | Premium |
| Daudzums iepakojumā, m2 | 2.196 |
| Vienību skaits iepakojumā | 8 |
| Augšējā slāņa biezums | 0.5 mm |
| Grīdas seguma veids | Bīdāms/slīdošs |
| Savienojuma sistēma | „Click“ |
| Krāsas nosaukums | Tumši brūna ozola krās. |
| Seguma raksts | Flīzes ar akmens imitāciju |
| Pārklājuma pamatne | SPC |
| Sliede | Bez sliedes |
| Integrēts apakšklājs | Jā |
| Apakšslāņa tips | XPS apakšklājs |
| Apakšslāņa biezums | 1.5 mm |
| Piemērots apsildāmajām grīdām | Jā |
| Piemērots vannas istabai | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Piemērots apsildāmajām grīdām |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502234443 |
Step onto a wood surface – inspired by natural nature motifs, designed using the latest technology – DOMOLETTI vinyl flooring. Vinyl flooring is the result of progressive technological solutions, which is an excellent alternative to ceramic tiles, laminate and even wooden floors. This flooring is distinguished by its durability and resilience. Unlike laminate, vinyl floors are 100% moisture resistant, have excellent sound insulation and stand out with good thermal conductivity. Vinyl flooring is easy to maintain, and with the "Easy Click" system it is installed quickly and simply. Durability, pressure resistance and improved wood grain engraving technology will ensure durability and a light natural touch in your home.
- Scratch resistance
- Sound insulation
- Pressure resistance
- UV ray resistance
- Good thermal conductivity properties
- Self-healing coating
- Impact resistance
- Durability
- Environmentally friendly coating
- Resistance to large temperature fluctuations
- "CLICK" protection
This flooring is based on stone-plastic composite (SPC), which gives the floor special impact and scratch resistance. This type of vinyl flooring is most suitable for intensively used residential spaces, such as corridors, kitchens or living rooms. Over time, constant vinyl floors stand out with strong UV resistance, large temperature fluctuations and simple "Easy Click" system assembly.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: VINYL FLOORING SPC 5.5MM 33CL JMW0252