Product information
| Lentas pielietojums | Skaņas izolācijai |
|---|---|
| Garums | 30 m |
| Platums | 70 mm |
| Līpošs | Jā |
| Produkta veids | Izolācijas lentes |
| Zīmols | Knauf |
| Materiāls | Politelēns (PE) |
| Krāsa | Pelēka krās. |
| Biezums | 3.2 mm |
| Temperatūras izturība | 1 - 40 °C |
| Izcelsmes valsts | Latvija |
| Barcode | 500515523 |
Single-sided adhesive foam polyethylene tape with closed cells. Maintains flexibility for a long time. Good adhesion. Free of plasticizers. Fast and clean installation. Resistant to water, saline water, fungi, oxidation, ultraviolet radiation, weak bases and acids, and atmospheric exposure. Used to seal connections of lightweight framework structures with adjacent construction elements (without sound insulation and fire safety requirements).
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
More from Knauf
Write a review
Write a review for: KNauf 70MM 30M DAMPING TAPE