Product information
| Jauda | 1850 W |
|---|---|
| Maksimālais ātrums minūtē | 5800 rpm |
| Griešanas dziļums 45° leņķī | 45 mm |
| Griešanas dziļums 90° leņķī | 65 mm |
| Produkta veids | Leņķzāģi |
| Zīmols | Dewalt |
| Svars | 22 kg |
| Elektroapgāde | Elektriskā tīkla |
| Diska diametrs | 210 mm |
| Griezuma dziļuma regulēšana | Nē |
| Diska cauruma diametrs | 30 mm |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Galda izmēri: 485 x 485 mm. Var pieslēgt putekļsūcēju: Jā. Iesūkšanas uzgaļa diametrs: 35 mm. Ātra diska apstādināšana: Jā |
| Izcelsmes valsts | Ķīna |
| Barcode | 502159394 |
CUTTING MACHINE DEWALT DWE7485-QS, 1850 W, 210 MM
Light, compact and easy to transport;
High cutting precision, adjustable guide, desired angle adjustment, intuitive control and fast setup;
The combination of gear guides, front and rear stop mechanism and a large, clear scale makes this machine precise and easy to use;
The cast aluminum table ensures high cutting accuracy;
The overload protection system ensures high performance when working with hard, wet or frozen wood.
Advantages
-
At only 22 kg and optimized design, this tool is the most portable machine in its class.
-
The steel frame protects the saw from impacts and drops on the construction site.
-
The combination of toothed rails and stop limiters on the front and rear guides and a large clear scale makes this machine especially precise and easy to use.
-
A powerful 1850 W motor ensures high performance in all applications
-
Thanks to the compact saw design, the telescopic guide allows cutting blanks up to 610 mm wide and cutting large sheet materials.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: SAW TABLE DWE7485-QS 1850W 210MM