Product information
| Augstums | 252 cm |
|---|---|
| Platums | 56 cm |
| Kāpņu tips | Vienpusējās mājsaimniecības trepes |
| Maksimālais lietotāja ķermeņa svars | 150 kg |
| Produkta veids | Trepes |
| Zīmols | Hailo |
| Svars | 10.1 kg |
| Ekspluatācijas augstums | 372 cm |
| Materiāls | Alumīnijs |
| Platformas augstums | 172 mm |
| Pakāpju skaits | 8 |
| Piemērots profesionālai lietošanai | Jā |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Materiāls: alumīnijs |
| Barcode | 502086109 |
Aluminium safety ladders with a multifunctional platform, safety railing, and platform locking mechanism ensure safety in XXL size: 130 mm specially deep steps. MAIN FEATURES Suitable for Hailo EasyClix replaceable feet (additional accessory) Platform locking mechanism ensures that the platform can be securely locked and released Black XXL aluminium steps with non-slip grooves and specially deep tread Black galvanized steel platform with non-slip grooves Retractable safety railing provides a firm grip while working on the platform Multifunctional platform for storing tools, paint cans, or small parts Bucket with quick-release clasp for safely attaching buckets, vacuum cleaners, or cable reels 2 universal hooks for hanging hedge trimmers, cleaning supplies, or paint rollers 1 clip for holding brooms or fruit pickers
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: STAIR HOUSEHOLD 8 PACK HAILO L100