Product information
| Elektriskā dzinēja tips | Bezsuku |
|---|---|
| Trokšņa līmenis | 86 dB |
| Svars | 1.9 kg |
| Pļaušanas veids | Aukla |
| Darba platums | 23 cm |
| Produkta veids | Trimmeri |
| Zīmols | Bosch |
| Modelis | EasyGrassCut 23 |
| Jauda | 280 W |
| Krāsa | Melna krās., Zaļa krās. |
| Vārpstas tips | Taisns |
| Ar drošības jostu | Nē |
| Roktura veids | Cilpa |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Garantija juridiskām personām | 12 mēn |
| Izcelsmes valsts | Ungārija |
| Barcode | 502375181 |
ELECTRIC GRASS TRIMMER BOSCH EASYGRASSCUT 23, 280 W
A lightweight and powerful trimmer that delivers ideal results
The EasyGrassCut 23 is a lightweight corded grass trimmer designed for comfortable and convenient operation. It is characterized by a balanced light weight, making it easy to handle and maneuver, which reduces user fatigue, especially during prolonged use. The semi-automatic cutting line spool feeds the line at every trigger release, eliminating the need to manually adjust the spool or bump the trimmer head against the ground. This ensures even, continuous grass trimming without any issues. The tool's high-quality finish combined with a powerful motor and durable cutting line ensures ideal trimming results and long service life.
Tackle any task.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: TRIMMER BOSCH EASYGRASSCUT 23