Product information
| Garums | 25 m |
|---|---|
| Ārējais diametrs | 25.5 mm |
| Šļūtenes tips | Uzturvērtība |
| Produkta veids | Šļūtenes |
| Zīmols | Fitt |
| Iekšējais diametrs | 20 mm |
| Materiāls | Polivinilhlorīds (PVC) |
| Ar stiegrojuma tīklu | Nē |
| Maksimālais darba spiediens | 7 Bar |
| Obligātā garantija | 24 mēn |
| Papildus informācija | Ārējais diametrs: 25.5. |
| Izcelsmes valsts | Itālija |
| Barcode | 500489962 |
Fitt Aliflex Vacuum Hose 25m
This is used for creating the suction line of the pump, and it is intended for fat-free food liquids, as well as liquids with an alcohol content not exceeding 28%. Operating temperature from -10 °C to +60 °C, pressure from 6 to 7 bar.
Reviews
There are no reviews yet. Be the first!
Write a review
Write a review for: VACUUM HOSE 20MM ALIFLEX